Jak se vyrovnat se sexuálním zneužitím? - Kurzy Codex
HledamBoha.cz
15 Kurzy
Jak se vyrovnat se sexuálním zneužitím?
Zpět

Jak se vyrovnat se sexuálním zneužitím?

132 studentů
Individuální kurz
anonymní
zdarma
individuální
bez časového omezení
Sexuální zneužití nemusí mít poslední slovo ve vašem životě. Zjistěte více a najděte svou cestu, jak dojít uzdravení.

Zveme vás do kurzu, ve kterém se dozvíte, co je sexuální zneužití, jaký vliv může mít prožité zneužití na váš každodenní život a jakými způsoby je možné se s ním vyrovnat. 

Obsah kurzu

Kurz je rozdělen do čtyř kapitol. V první části se nejdřív naučíte, jak se o sebe starat v průběhu kurzu. Ve druhé části se seznámíte s tím, co je vlastně sexuální zneužití a jaké může mít následky. Porozumět prožitému zranění je důležité proto, abyste věděl/a, jak a co je potřeba “uzdravit”. Třetí část se věnuje tomu, jak je možné řešit zranění v jednotlivých oblastech. Poslední potom tomu, jak vyjádřit svůj příběh a to, co jste prožil/a.

  1. Jak se o sebe starat

  2. Porozumění sexuálnímu zneužití a jeho následkům 

  3. Následky sexuálního zneužití a co s nimi 

  4. Tvůj příběh

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen zejména těm, kteří mají sami zkušenost se sexuálním zneužitím. Přihlásit se může ale kdokoliv, kdo se o téma zajímá. Kurz je anonymní. Pro zapsání do kurzu potřebujete pouze funkční e-mail (tip - můžete si pro tento účel založit i nový email, podle kterého nebude možné vás identifikovat).

O autorce kurzu

Obsah kurzu sestavila Mgr. Adéla Šolcová, DiS., která se zabývá tématem sexuálního zneužití od dob studia sociální práce na vysoké škole. “Hlavním zdrojem, ze kterého jsem při psaní kurzu vycházela, je kniha On the Threshold of Hope autorky Diane Langberg, Ph.D. Diane je psycholožka, která se více než 40 let věnuje pomoci lidem, kteří prožili sexuální zneužití. Její přístup k práci s lidmi, kteří zneužití prožili, mě natolik oslovil, že jsem chtěla její myšlenky sdílet dál a interaktivně. Rozhovor s Diane byl také velkým impulsem a ujištěním, že takový kurz má smysl.” Adéla je součástí týmu HledamBoha.cz od roku 2016? 

FAQ:

Co je web kurzycodex a kdo za ním stojí?

KurzyCodex.cz je webová platforma pro online kurzy a je provozovaný pod záštitou české neziskové organizace HledamBoha.cz, z.s. a mezinárodního projektu Jesus.net.

Jak je možné, že je kurz zdarma?

Kurzy na webu kurzycodex.cz se týkají křesťanství a díky mnoha štědrým dárcům jsou zdarma.

Proč potřebujete můj e-mail?

Ve zkratce: je to tak nejjednodušší. Jak pro nás po technické stránce, tak pro vás po praktické stránce. Bez e-mailu by vám nechodila žádná upozornění na odpovědi v kurzech, o tom, že kurz už bude končit atd. 

Je kurz opravdu anonymní?

Individuální kurz: Odpovědi (dobrovolné), které uvedete v kurzu, jsou viditelné pouze pro vás a pro administrátora kurzu (který je ale nijak neeviduje a nenahlíží do konverzací). 

Kurz s e-koučem: V případě, že máte zájem o doprovázení e-koučem (školený dobrovolník), jsou odpovědi viditelné i pro něj.  

Máte otázky ke kurzu? Můžete nás kontaktovat na info@hledamboha.cz.